تن تن

کامیران پایتخت تن تن ایران است و شاید به جرأت میتوان گفت در سطح جهان کمتر تن تن شاپی در گوشه کنار دنیا وجود دارد که توان رقابت با محصولات کلکسیونی قدیمی تا جدید را یکجا و در کنار هم آماده فروش داشته باشد. محصولاتی مانند ماشین های کلکسیونی، فیگور های مولینزارت، کتاب های یونیورسال قدیمی، کمیک های تن تن و همینطور سرگرمی مانند پازل را دارا میباشد.

ماجراهای تَن‌تَن (به فرانسوی: Les Aventures de Tintin) (به انگلیسی: The Adventures of Tintin) یک مجموعه ۲۴ گانه از آلبوم‌های کامیک فرانسوی-بلژیکی ساخته شده توسط کارتونیست بلژیکی به نام ژُرژ پروسپه رِمی که با نام مستعار هرژه (Herge) می‌نوشت، می‌باشد. این مجموعه‌ها یکی از محبوبترین کامیک‌های اروپایی سدهٔ بیستم میلادی بودند. در سال ۲۰۰۷ یعنی یک سده پس از تولد هرژه در ۱۹۰۷، تن‌تن در بیش از ۷۰ زبان و بیش از ۲۰۰ میلیون نسخهٔ فروش چاپ شده بود؛ و در رادیو، تلویزیون، تئاتر و فیلم مورد اقتباس قرار گرفته بود.
دومین و جدیدترین ماشین کلکسیونی در مقیاس ۱/۱۲ جنس رزین تن تن، از داستان «تن تن در آمریکا» برگرفته شده است. این ماشین کلکسیونی تن تن به طور دستساز با جزئیات باورنکردنی به طول ۳۸ سانتی متر, عرض ۱۵ سانتی متر و ارتفاع ۱۴.۵ سانتی متر به همراه شناسنامه‌ اش می آید تا از میان تولید محدود ۱۲۵۰ ماشین مشخص باشد چه شماره ای دارد.
ساعت های مچی تن تن با کمک کمپانی Ice-Watch بلژیک ساعت هایی سبک و در عین حال زیبایی را تولید کرده است که برای تمام سنین مناسب است. طرح روی ساعت های تن تن برگرفته از صحنه های داستان این مجموعه است که تصاویری از پرتره شخصیت ها و یا ماجراجوری های او است.